WhatsApp Image 2021-01-03 at 23.52.45.jp

Veli Han Doğan

 • Instagram
 • Spotify Sosyal Simge

 Hali hazırda'' Hayvan Davranışlarında Perdenin ardı'' konusunu takipçileri için podcastleştiren Veli Han; vet sözlük yazarı olarak faaliyet göstermekte. Tarih - kültür, sanat ve hayvan sevdalısı olan yazar, okurlarıyla Vet Sözlük' te buluşuyor!

şamil1.png

Şamil Buğra Köse

 • Instagram

Zootekni, Hayvan sağlığı ekonomisi ve işletmesi gibi alanlara ilgi duyan Şamil, aynı zamanda Vet Sözlük' ün fikir babası. Öğrenci topluluklarında kısa süreliğine aktif rol almış ve görevler üstlenmiş olan yazar, okurlarıyla Vet Sözlük' te buluşuyor!

3cb32f02-c3c6-4c47-a530-658d8ed94ed2_edi

Bilge Tabak

 • Instagram

Farmakoloji- İlaç bilimine ilgi duyan Bilge; aynı zamanda Türkiye' de hayata geçen I. Uluslararası III. Ulusal Veteriner At Bilimleri Kongresinin organizatörlerindendir. Kedilerle ve köpeklerle bütünleşen Bilge;

Vet Sözlük' te okurlarıyla buluşuyor!

WhatsApp Image 2021-01-05 at 20.56.51.jp

Sedef Verep

 • Instagram

Atlar ve büyükbaş hayvanlar üzerinde kendini geliştiren, sahada hekimlik uygulamalarına merak salan Sedef;

Vet Sözlük' te yazar olarak faaliyet göstermekte. Sokak hayvanları için farkındalık kampanyalarında aktif rol oynayan ve gönüllülük çalışmaları bulunan Sedef; okurlarıyla Vet Sözlük' te buluşuyor!

WhatsApp%20Image%202021-01-09%20at%2018.

Umut Güney Ergül

 • Instagram

İç hastalıkları, egzotik hayvan hastalıkları, klinik farmakoloji gibi alanlara ilgi duyan ve kendini bu konularda geliştirme çabası içerisinde olan Umut; aynı zamanda bir çizer, insan hakları aktivisti ve tam manasıyla bir bilim meraklısı. Yazar, Vet Sözlük' te okurlarıyla buluşuyor!

Screenshot_20210120_225420_edited.jpg

Şevval Özkavak

 • Instagram

"Fotoğrafçılığa, seyahat etmeye, farklı kültürlere ilgi duyan ve deneyimlerini insanlarla paylaşmayı seven Şevval; bunların yanında amatör olarak şarkı söyler, okur, izler, kendisiyle vakit geçirir, kedisiyle sohbet eder, doğaya ve şehre kamerasının gözünden bakar." Vet Sözlük' te okurlarıyla buluşuyor!

WhatsApp Image 2021-01-25 at 13.56.33.jp

Egehan Onat Özfen

 • Instagram

Akademik araştırmalara ilgisiyle bilinen yazar; aynı zamanda sanatçı, iyi bir davulcu  ve müzik tutkunu. En büyük hobilerinin arasında spor da yer alıyor. Bilimsel konuları kapsayan araştırma yazılarımıza renk katacak olan yazarımız Vet Sözlük' te okurlarıyla buluşuyor

amazon papağanı 3.jpeg

Ekin Günay

 • Instagram

Özellikle kafes kuşu klinisyenliğine ilgi duyan Ekin, diğer pek çok egzotik hayvanlarla alakalı araştırmalarıyla ön plana çıkıyor. Hobi olarak yağlıboya, karakalem çalışmalarına ve bazı enstrümanlara ilgi duyan Ekin, aynı zamanda da kedi bağımlısı! Üç patili dostumuzla birlikte yaşayan Ekin; okurlarıyla Vet Sözlük'te buluşuyor!

20200211_155053_edited.jpg

Hesna Büşra Üstüner

 • Instagram

Viroloji ve Farmakoloji bilimine ilgi duyan yazarın aynı zamanda dans ve spor en büyük hobileri arasında. Sağlık bilimi dışında özel olarak astronomi alanındaki araştırma ve güncel bilgileri takip etmekte olan yazar klinik ve akademik bilgileri kapsayan yazılarıyla

Vet Sözlük' te okurlarıyla buluşuyor!

IMG_9857.jpeg

Şevval Benan Kamış

 • Instagram

Yaban hayvanları alanında klinik anlamda aktif olarak faaliyet yürüten Benan, Doğum ve Jinekoloji bilim dalında da projeler yürütüyor ve bu konuda akademik çalışmalarla ilgilenmeyi seviyor. Aynı zamanda köpek davranışlarıyla alakalı oldukça meraklı olan ve bu konudaki araştırmalarıyla sözlüğe renk katacak olan yazarımız; Vet Sözlük'te okurlarıyla buluşuyor!

WhatsApp Image 2021-02-26 at 13.43.09 (1
 • Instagram

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’den 2019 yılında mezun olan Berfu, fakültedeki vaktinin çoğunu atlarla geçirmiştir. At hastanesinde stajyer olarak görev almış, öğrenci topluluğu bünyesinde düzenlenen kongrelerde aktif rol almıştır. Özellikle hayvan yetiştiriciliği, neonataloji ve hayvan davranışlarına ilgi duymaktadır. Bir kedi ve bir köpek sahibi olan yazar aynı zamanda akuatik canlılara meraklı bir akvaristtir. Vet Sözlük'te okurlarıyla buluşuyor!

WhatsApp Image 2021-02-22 at 19.34.00.jp
 • Instagram

Toksikoloji ve botanikle ilgilenen yazar, mağaralar ve sualtı dünyasına meraklıdır.

Fırsat buldukça yeryüzüne makro çekimlerle bakar. Entomoloji araştırmaları kadar Çiftlik hayvanlarına yönelik uygulamalarına da değinen yazar; Vet Sözlük' te okurlarıyla buluşuyor!

Berfu Gizem Gülsever

Eda Ertekin

Profil fotoğrafı (1).jpeg
 • Instagram

Kampçılık ve trekking alanına ilgisi olan Arda; aynı zamanda şarkı söylüyor ve gitar çalıyor. Her konuda yazmaya, kısa filmlere ve sinemaya da merakı olan yazar, konuları ve yazılarıyla farklı bir bakış açısı sağlamayı başarıyor! Arda, okurlarıyla Vet Sözlük' te buluşuyor!

77D1AE06-E149-4601-B441-5D622510C143-266

Deniz Kaya

 • Instagram

Bir dönem atlı spor topluluğunda çeşitli görevler üstlenmiş, at alanında çeşitli uygulamalarla bu konuda deneyim kazanmış yazar; halen yaban hayatı ile ilgilenmekte klinik anlamda aktif olarak faaliyet göstermekte. Nöroloji konusuna özellikle ilgi duyan yazarımız, okurlarıyla Vet Sözlük' te buluşuyor!

WhatsApp Image 2021-03-02 at 02.12.32.jp

Alp Sarıtaş

 • Instagram

Egzotik kuşların üreme, davranış, beslenme gibi konularına ilgi duyan yazar; oldukça fazla kuş türüyle birlikte yaşamına devam ediyor. Deneyimlerini makalelerle ve araştırmalarla güçlendiren ve bu konuda da takipçilerini bilgilendirmek isteyen yazarımız, aynı zamanda da karate sporu ile prosfesyonel olarak ilgilenmekte. Okurlarıyla Vet Sözlük' te buluşuyor!

WhatsApp Image 2021-03-14 at 01.50.51.jp
 • Instagram

Tam bir 'geek' olan, aynı zamanda veteriner hekimlik öğrencisi olmakla gurur duyan ve hayvanlarda davranış şekillerine ilgi duyarak bu alanda araştırmalarala ön plana çıkan yazarımız, okurlarıyla Vet Sözlük' te buluşuyor!

Arda Yılmaz

Tolga Yıldırım