KULLANIM KOŞULLARI VE GİZLİLİK POLİTİKASI

 

  vetsozluk.com ( Vet Sözlük) sitesi kullanımınız, ziyaretiniz ve üyeliğiniz Kullanım Koşulları ve Gizlilik   Politikasındaki koşullara tabiidir.

 1. Vet Sözlük’ ü kullanarak, ziyaret ederek ve üye olarak Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.

 2. Vet Sözlük’ ü kullanmak ve ziyaret etmek için üye ve abone olmak zorunlu değildir, ancak Vet Sözlük’ ün sunacağı bazı özel içerik, ürün ve hizmetlerden haberdar olmak ve yararlanabilmek için abone olmanız gerekebilir.

 3. Vet Sözlük aboneliğiniz sonucunda size gönderilen bildirimleri görmek istemediğinizde, abonelikten ayrılma hakkına sahipsiniz.

 4. Vet Sözlük’ ün herhangi bir sebep göstermeksizin aboneliğinize son verme, üyeliğinizi süreli veya süresiz olarak askıya alma, üyelik hesabınızdaki bilgileri silme yetkisi olduğunu kabul etmiş sayılırsınız.

 5. Vet Sözlük’ e üye olduğunuzdan, gerekli koşullar sağlandığında site üzerinden gönderilen bildirimlerle karşı karşıya kalabilirsiniz, kişi rahatsız olduğunda üyeliğini ve/veya aboneliğini iptal etme hakkına sahiptir.

 6. Üyelik hesabınızda kayıtlı bilgilerin ve hesap şifrenizin güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. Hesap şifrenizin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi ve üçüncü kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması ve Vet Sözlük üzerinde içeriklere yorum yazması dahil olmak üzere her türlü kötü niyetli kullanım sizin sorumluluğunuzdadır.

 7. Vet Sözlük’ ü ziyaret ederken ve kullanırken Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasına, tarafımızdan yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer türlü kullanım koşulu ve politika ile Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmalı, diğer kullanıcı ve üyelerin Vet Sözlük’ ü kullanmasını engelleyecek ya da zorlaştıracak veya veri tabanları ya da sunucuları bozacak veya işlemez hale getirecek eylemlerde bulunmamalısınız.

 8. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasına aykırı hareket etmeniz, Vet Sözlük’ ü kullanırken ya da üye olurken ya da abone olurken verdiğiniz bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, Vet Sözlük’ ü kötü niyetli şekilde kullanmanız veya Vet Sözlük’ ün gerekli görmesi halinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin Vet Sözlük’ ü kullanmanızı engelleyebilir veya üyeliğinizi, aboneliğinizi sona erdirebiliriz.

 9. Vet Sözlük’ te yer alan fotoğraf, yazılar, işleyiş, tasarım, logo, resim dahil olmak üzere tüm içerikler ile vetsozluk.com alan adı, alt alan adları ve tüm sayfalara ilişkin tüm fikri ve sınai mülkiyet haklar (bize, tarafımıza) vetsozluk.com’ a aittir veya tarafımızdan bunların kullanımına ilişkin olarak hak sahiplerinden kanunlara uygun şekilde izin alınmıştır. Bu nedenle; söz konusu içerikler bizden yazılı izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz, yayınlanamaz, işlenemez, çoğaltılamaz, yayılamaz ve temsil suretiyle faydalanılamaz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilemez. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma hakkımız saklıdır.

 10. Vet Sözlük’ ün virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sar etmekle birlikte teknik sorunlar yaşamanız veya diğer nedenlerle cihazlarınıza virüs geçmesi veya herhangi bir zarara uğramanız halinde, cihazlarınız veya programlarınızın hasar görmesinden ve uğrayacağınız diğer zararlardan dolayı sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

 11. Sebebinin ne olduğuna bakılmaksızın yaşanabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Kaybolan verilerin yeniden girilmesi sizin yükümlülüğünüzdür.

 12. Vet Sözlük, size önceden duyurmadan içeriklerin yapısını dilediği zaman değiştirebilir, geri çekebilir, geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir.

 13. Verilerinizi saklama konusunda azami özeni göstereceğiz. Ancak verilerinizi sakladığımız sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

 14. Vet Sözlük’ e, sitede yer alan reklamlara veya tanıtım postalarımıza üçüncü kişilere ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dahil edebiliriz. Bu linklere tıklayarak diğer internet sitelerine girmeniz halinde, söz konusu internet siteleri ya da bu internet sitelerinin uygulamaları kontrolümüz altında olmadığından bunlar için bu Kullanım Koşulları ve Gizlilik politikası geçerli olmamaktadır. Bu nedenle; link verilen internet siteleri ve uygulamaları ziyaret etmeniz halinde bunların kullanım şartları ve gizlilik politikalarını da okuyunuz.

 15. Size daha iyi ve daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunabilmek için Vet Sözlük’ te bulunduğunuz süre boyunca cihazlarınıza çerezler, site kullanım verilerini analiz etme amaçlı javascript kodları veya benzer iz sürme verileri yerleştirilebilir. Ancak bunlar basit metin dosyalarından ibaret olup, kimlik ve başkaca özel bilgi içermez.

 16. Vet Sözlük’ ü kullanırken doğrudan paylaştığınız e- posta adresi, ad ve soyad, iletişim bilgileri ve benzeri tüm verileri topluyor ve ürünlerle hizmetleri sunabilmek için gereken süreyle saklıyoruz. Vet Sözlük kullanırken otomatik olarak IP adresiniz, ziyaret ettiğiniz sayfalar ve benzeri log bilgileri ve benzeri verileri anonim olarak saklıyoruz.

 17. Veri sorumlusu olarak kişisel verilerinizi, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasının ifasını sağlamak, size daha iyi ve kişiselleştirilmiş bir hizmet sunmak, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere diğer ilgili mevzuat hükümlerinden doğan yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla işliyoruz.

 18. Yürürlükte olan mevzuat çerçevesinde yetkili makamlardan usulüne uygun talep etmesi halinde kişisel bilgilerinizi bu makamlarla paylaşmakla yükümlüyüz.

 19. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasından kaynaklanacak uyuşmazlıkların çözümünde Türk Hukuku uygulanacak ve Ankara Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

 20. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası, Vet Sözlük tarafından size herhangi bir bildirimde bulunmaksızın güncellenebileceğinden, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasını güncel olarak takip etmekle ve kabul etmekle kişinin kendisi sorumludur.

Son güncelleme tarihi: 10.01.2021